DELOVANJE

O delovanju društva

Ustanovitev

KUD MIX je bilo ustanoveljno septembra 2017 z namenom sodelovanja in povezovanja ljudi v različnih oblikah organiziranega ljubiteljskega društvenega kulturnega delovanja.

Združuje člane lokalnega in širšega področja, med najaktivnejšimi so glasbene sekcije društva.

Sodelovanje z drugimi podobnimi orgqanizacijami ter lokalnimi ter širšimi kulturnimi ter drugimi ustanovami, naj bi bogatilo kulturni obstoj, ljudi in kulturno dediščino.

“Z ROKO V ROKI ZA KULTURNO DEDIŠČINO”
Prireditveno in studijsko delovanje

V okviru delovanja, je sekcija prireditvene in studijske dejavnosti ena močnejših kuturnih udejstvovanj delovanja samega društva.

KUD MIX tako lahko realizira celotno prireditev z audio ter video tehničnimi rešitvami, kot je ozvočenje, odrska postavitev, arhivsko profesionalno video snemanje, tudi z več kamerami, od leta 2019 pa za kulturne in druge prireditve uredimo tudi odrsko osvetlitev ter zabavno-tehnično osvetlitev za prireditve zabavno-kulturnega programa.

Med drugim društvo razpolaga z možnostjo tonske studijske dejavnosti , produkcije in post produkcije audio posnetkov, od tonskega snemanja, audio montaže ter audio masteringa.

Poleg studijskega delovanja se v povezavi ustvarja tudi literarna dejavnost, ter glasbeno ustvarjanje, pri kateri v društvu poskrbimo za literarni del, kot ustvarjanje audio besedil, ali pa ustvarjanje melodij in glasbe.

SEKCIJA GLASBENE ZASEDBE DEVOX

Začetni delovanja segajo v leto 2012, ko se je utrnila ideja po kakovostni reprezentaciji vokalno-inštrumentalne zgodbe v akustični verziji. V sodelovanju med tremi navdušenci contry rock zvrsti in bogatih vokalov, se je rodila zasedba DeVox, ki pa se je kasneje preiskusila tudi v 5 članski zasedbi, v kateri so poleg akustične verzije ustvarjali tudi kot pravi rock bend.
Sekcije društva
SEKCIJA VOKALNEGA BENDA TONA VOKALA

Akapela sekcija Vokalni bend TONA VOKALA deluje od meseca marca 2017, ko so se fantje prvič dobili na uvodni vaji.

Predvsem njihov lastni stil in lastne akapela priredbe in avtorske skladbe, ki jih piše njihov vodja, dajejo poseben pečat in že razpoznavnost na slovenski akapela sceni. Udeležujejo se uveljavnjenih akapela festivalov SREDI ZVEZD v Žalcu, PopJazzFest Oplotnica, vsako leto pa z vso težo upajo, da bodo lahko realizirali celovečeren koncert, ki ga navadno priravijo v mesecu oktobru.
SEKCIJA GLASBENE ZASEDBE DUO MIX

Glasbena zsedba DUO MIX deluje že od davnega leta 1996. V tem času je zabavala prenekatere ljudi na prenekaterih javnih in zasebnih dogodkih širom Slovenije in tudi tujine.

V letu 2021 pripravljajo velik koncert z vsemi sodelojočimi v 25 letni karieri glasbnega ustvarjanja ter udejstvovanja. Več o glasbeni zasedbi DUO MIX, si lahko preberete TUKAJ.

LITERARNA SEKCIJA

Tudi literarno udejstvovanje v okviru delovanja društva MIX je precej zastopano. Pisanje črtic, pesmi, besedil, po novem pa tudi otroških pravljic in pripovedk.

Na področju literarnega ustvarjanja sodelujemo tudi s pobratenim kulturno-umetniškim društvom STOPinJE iz Mozirja, s katerimi redno sodelujemo tudi v okviru soorganizacije ali vsebinskega sodelovanja pri literarnih dogodkih.

Literarne objave bodo za prebiranje dostopne tudi preko naše spletne strani.